سرویس کردن هشبردها، چرا و چگونه؟

هشبرد های کثیف مستعد گرم شدن بیش از حد هستند ، وقتی دمای هشبرد از دمای مجاز بالاتر باشد، آن هشبرد از مدار خارج می شود ، پس بسته به محیط کار ماینرها ، از 2 تا 6 ماه یکبار سرویس هشبردها ضروری می باشد.

نحوه سرویس کردن هشبرد

در اول این توضیحات تاکید می کنیم که اگر هشبرد به شرایط بسیار کثیف(خاک گرفته یا گردو غبار گرفته ) نرسیده ، نیاز به کارهای انجام شده در ویدئو نیست.

روند کار به این صورت است

1- ابتدا اجسامی که قابل برداشتن هستند توسط پنس یا فرچه رنگ بردارید

 

2- با بلوور باد بگیرید(فاصله را به حد کافی دور نگه دارید)، از باد فشار بالا استفاده نکنید (یا اینکه بسیار فاصله ایجاد کنید) استفاده از باد کمپرسی احتمال آسیب به هشبرد را بالا می برد.

 

در بسیاری اوقات تا همین مرحله تمیز کردن کافی است .

توجه : حتما هشبردهای خود رو لیبل گذاری کنید. اگر هشبردهای دستگاه های مختلف با هم جابجا بشوند ، ممکن است بعضی هشبردها شناخته نشود ، نیاز به تعمیرکار داشته باشید و نیاز باشد فریمور هشبردهای دستگاه مشکل دار باهم یکی شود تا عملکرد دستگاه به حالت عادی برگردد.

 

3-1- شستن هشبردها با الکل ایزوپروپیل (می تونید یک سوم حجم آب اضافه کنید)

محلول های جایگزین : تینر 10000(بعضی از اساتید این روش رو قبول ندارند و اعتقاد دارند تینر یا الکل باعث خوردگی در چیپ های اسیک می گردد)

 

3-2- اسپری هوای خشک مثل ناهید 600 (قرمز رنگ هست معمولا ، به اشتباه اسپری روغنی آبی رنگ استفاده نگردد.)

توجه : بعضی شرکت ها حمام التراسونیک دارند و سرویس کردن بردهای شما رو به عهده می گیرند.

درمجموعه ایکارلی شستشوی هشبردها(و سرویس هشبردها) با دستگاه التراسونیک انجام می گردد. با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

3-3- شستشو با آب و خشک کردن بلند مدت(این روش در هیچ رفرنسی نیامده است اما این بعضی از همکارها این گونه عمل می کنند ، هشبرد شسته شده در این روش در مقابل باد خروجی بقیه ماینر ها به مدت دو روز قرار می گیرد و کاملا خشک می شود)

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *