آنلاک SSH و حذف Signature Check

صورت مسئله :

پس از برخی از به روزرسانی های اخیر ، Bitmain تصمیم گرفته است که سخت افزار خود را برای ما استخراج کنندگان قفل کند. در واقع برای بحث هایی امنیتی پورت SSH را بسته است و برای جلوگیری از نصب کردن فیرمورهای متفرقه یک Signature Check گذاشته شده است. افراد و شرکت های تولید کننده فیرمورهای اورکلاک شده و چیپ تیونینگ شده ، دستورالعمل هایی را برای بازگرداندن SSH منتشر کرده اند که به ما امکان می دهد ماینرهای خود را مطابق با فیرمورهای دلخواه راه اندازی کنیم!

یعنی شما نمی توانید فریمور متفرقه روی ماینر نصب کنید ، یا اورکلاک کنید یا اتوتیونینگ انجام بدید، شرکت بیت مین این اجازه را به شما نمی دهد. مثلا فریمورهای جدید سری S9 یا فریمورهای سری S17 , T17. (ولی خب کار نشد نداره که !)

برای این بحث دو راه کار وجود دارد

راه کار اول :

نرم افزارهایی با همین عنوان ssh unlock توسط شرکت ها توسعه پیدا کرده اند ، به عنوان مثال می توانید از سایت Asic.to آن را دانلود کنید و سپس این نرم افزار را اجرا کنید ، آیپی دستگاه خود را در این نرم افزار وارد می کنید و گزینه آنلاک را می زنید ، به همین سادگی دستگاه شما آنلاک می شود(منتهی بعضی شرکت ها به خاطر بحث های قانونی این  نرم افزار را از سایت خود برداشته اند)، از این پس می توانید فیرمور دلخواه خود را مستقیم نصب کنید.

راه کار دوم:

برای این کار شما نیاز دارید تا ابتدا ماینر خود را دانگرید کنید (ممکن است شما فلش کردن یا به حالت کارخانه برگرداندن یا …. نیز شنیده باشید )

 برای فلش کردن نیاز است که دستگاه ها را از طریق کارت micro-SD با استفاده از فایل ایمیج قابل بارگیری از سایت (پشتیبانی Bitmain) فلش کنید.

دستورالعمل به صورت زیر است  :

• این روش در موارد زیر هم صدق می کند:

1-  ماینر در فرآیند ارتقاء خاموش است.

2-  ماینر نمی تواند راه اندازی شود (IP را پیدا نمی کند).

3-  ماینر فقط می تواند از ورکر پیش فرض کارخانه استفاده کند.

ابزار مورد نیاز:

• کارت MicroSD ظرفیت کمتر از 16 گیگابایت را توصیه می کند. کارتهای MicroSD با ظرفیت بیشتر توصیه نمی شود زیرا بسیار مستعد خطا هستند.

• رایانه ای که ویندوز XP یا بالاتر دارد

• کارت خوان

نرم افزار مورد نیاز:

• لطفاً جهت دریافت فایل ایمیج به سایت بیت مین مراجعه کنید.(یا با ما تماس بگیرید)

دستورالعمل فلش:

1. کارت MicroSD را در رایانه وارد کرده و به FAT32 فورمت کنید.

2. فایل تصویری بارگیری شده را از حالت فشرده خارج کرده و محتویات آن را در کارت MicroSD کپی کنید.

3. فایلی با نام passwd.txt را ویرایش کرده و رمز عبور تعیین کنید.(اختیاری)

4. کارت MicroSD را از کامپیوتر خارج کرده و آن را در شکاف کارت روی برد کنترل قرار دهید.

5. روشن کردن برد کنترل. حدود 30 ثانیه زمان بگذارید تا فایلها به طور خودکار بارگیری شوند. هنگام بارگیری ، چراغ های نشانگر قرمز و سبز روی برد کنترل چشمک می زند. (مدلهای مختلف ممکن است زمان متفاوتی را برای تکمیل این فرآیند نیاز داشته باشند)

6. ماینر را روشن کرده و به رابط ماینر دسترسی پیدا کنید. اگر می توانید از گذرواژه ای که فقط برای وارد شدن به رابط استفاده کرده اید استفاده کنید ، پس از آن موفق شده اید برنامه را بازیابی کنید.

راه حل های احتمالی برای حل خرابی فلش

1. MicroSD را دوباره فرمت کنید و مطمئن شوید که سیستم عامل صحیح را کپی کرده اید.

2. MicroSD را به آرامی فشار دهید تا از اتصال خوب آن اطمینان حاصل شود.

3. MicroSD را گردگیری کرده و تمیز کنید.

4. با MicroSD مطمئن دیگر امتحان کنید

پیوست :

پروتکل SSH در مدل سرویس گیرنده-سرویس گیرنده کار می کند که در آن یک دستگاه سرور است و دستگاه دیگر به عنوان سرویس گیرنده عمل می کند. سرویس گیرنده SSH فرایند اتصال را برقرار می کند و از رمزنگاری کلید عمومی برای تأیید هویت سرور SSH استفاده می کند. پس از ایجاد اتصال ، پروتکل SSH از رمزنگاری متقارن قوی و الگوریتم های هش برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی داده هایی که بین سرویس گیرنده و سرور منتقل می شود ، استفاده می کند.

Signature Check= تصدیق امضا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *